Jak przygotować projekt?

DRUK OFFSETOWY
JPEG - TIFF bez komresji - PDF zapis do wersji 1.3 (Acrobat 4.0)
Przestrzeń barwna CMYK i prace w odcieniach szarości.
Skala 1:1 (350 dpi), Spady do ścięcia 3 mm. Margines bezieczeństwa do wewnątrz dla ważnych napisów i informacji 3 mm.
Czarne teksty powinny mieć wyłącznie jedną składową kolorystyczną (100%K), teksty które zawierają więcej niż jedną składową mogą spowodować problemy z tzw. pasowaniem druku (równym nakładaniem się farb drukarskich), co może skutkować rozmyciem kształtu liter.

DRUK CYFROWY


PDF zapis do wersji 1.3 (Acrobat 4.0)
Przestrzeń barwna CMYK i prace w odcieniach szarości.
Skala 1:1 (350 dpi), Spady do ścięcia 2 mm. Margines bezieczeństwa do wewnątrz dla ważnych napisów i informacji 3 mm.
Czarne teksty powinny składać się z 100% koloru czarnego - K.

DRUK WIELKOFORMATOWY


JPEG - TIFF bez komresji - PDF zapis do wersji 1.3 (Acrobat 4.0)
Przestrzeń barwna CMYK i prace w odcieniach szarości.Rozdzielczość dla plakatów i ekspozycji oglądanych z bliska do 1 m - skala 1:1 min. 200 dpi, banery, plansze reklamowe oraz ekspozyje czytane dalej jak 1 m rozdzielczość 75 do 100 dpi skala 1:1, skala 1:10 750 do 1000 dpi. Plakaty oraz ekspozycja wewnętrzna margines bezieczeństwa powinien być do wewnątrz 5 mm, dla banerów ze względu na oczka 5 cm natomiast plansze reklamowe 2,5 cm.
Czarne teksty mogą być podbite kolorystycznie (30% C, 30% M, 30% Y, 100%K), teksty które zawierają więcej niż jedną składową CZARNY BĘDZIE MOCNIESZY.

Pliki programów biurowych (np. MsWord, PowerPoint, LibreOffice, NeoOffice oraz OpenOffice) PDF-y zapisane z tych programów technicznie nie nadają się do profesjonalnego druku i mogą jedynie pełnić funkcję wzoru do wykonania profesjonalnego projektu w naszym studiu grafiki.

W razie pytań lub problemów, na które nie znajdziecie Państwo odpowiedzi w niniejszym poradniku, możecie Państwo skontaktować się z nami - mailowo: slawek@druku.pl lub telefonicznie: 756436494.